Nachádzate sa tu

Snacky

Treba pripraviť jedlo, ale švihom? Všetko sa dá elegantne vyriešiť prípravou rýchleho, no chutného snacku, ktorý zaženie najväčší hlad a aspoň na chvíľu ukľudní pažravých hostí.

Banánový chlebík
Autor: ,
Výborný recept na zúžitkovanie prezretých, hnedých banánov. Banánový chlieb vhodný napríklad ako inšpirácia pre sladké raňajky.
moravske kolace
Moravské koláče
Autor: ,
Kysnuté koláče s receptúrou upravenou tak, aby boli vhodné pri delenej strave podľa Dr. Haya. Netvrdím že je to vrchol zdravej stravy, ale ak kvôli mlsaniu nechcete princíp delenia porušiť, koláčiky vás určite potešia. Cesto je jemnunké, krehké, možno trocha pracnejšie na prípravu, ale oplatí sa mu trocha povenovať.
PITA chlieb
Arabský (PITA) chlieb
Autor: ,
Pita chlieb, je placka z chlebového cesta, vo vnútri dutá. Domáci ju plnia nakrájanou zeleninkou, s hummusom, baklažánovou nátierkou, falafelom, ale dá sa do neho naložiť gyros, alebo čokoľvek, na čo máte chuť. Chlebík stačí rozpoliť a môžete plniť.
Hummus - cícerová nátierka
Autor: ,
Toto jedlo môžete poznať z dovoleniek v arabských krajinách, ale nájdete ho aj v židovskej kuchyni. Má nevábne znejúci názov, ale o to úžasnejšiu plnú chuť.
Zdravý MLS - orechy, ovocie a semiačka na spôsob granoly
Autor: ,
zdravá pochúťka bez múky, lepku, cukru, vajíčok... Len samé zdravé a chutné dobrotky.
Oškvarkové pagáčiky
Autor: ,
Tieto voňavé, krehké a lahodné oškvarkové pagáče síce vyžadujú trocha času na prípravu, no výsledok je úšasný. Skúste ich a už nikdy nebudete chcieť piecť iné.
Guacamole - avokádový dip
Autor: ,
Guacamole je studená omáčka z avokáda, ktorá pochádza od Aztékov z Mexika. Vďaka avokádu je plná vitamínov a minerálov (B, C, draslík, horčík) a vlákniny. Základný recept obsahuje iba rozmačkané avokádo a soľ. Je vhodná ako dip, prísada do šalátu, alebo ako náplň do wrapov.
Baklažánovo-cukinová pomazánka
Autor: ,
Ideálna studena večera...
Slané slimáky z lístkového cesta
Autor: ,
Jednoduchá rýchlovka na párty k vínku či pivku.
Vajíčková pomazánka
Autor: ,
Geniálna vajíčková nátierka, jednoduchá na prípravu aj na suroviny.

Stránky