Nachádzate sa tu

Hlavné jedlá

Srdce každého jedálnička a jadro nášho kulinárskeho príbehu. Od steakov cez guláše, pečené a dusené mäská, až po vegetariánske či vegánske dobroty.

Domáce lokše s kačacou plnkou
Autor: ,
Spraviť domáce lokše chce veľa času a nervov, ale výsledok stojí za to.
Stroganov
Autor: ,
Stroganov ako by sa mal robiť. Zabudni na kečup, horčicu, alebo prehnané množstvo ingrediencií, stačia základné ingrediencie, ktoré nájdeš v každej lepšej kuchyni, kus kvalitnej sviečkovej a
Grilovaný losos so špenátovými listami
Autor: ,
Aj z mála surovín sa dá vykúzliť úžasne chutný a draho znejúci pokrm. Grilovaný losos so špenátom. Ako zdravý obed, alebo večera.
Zdravá pizza (karfiolové cesto)
Autor: ,
Pizzu má rád skoro každý. Klasické pizza cesto však nie je zrovna vysoko v rebríčku zdravého stravovania. Ak snažíte ušetriť kalórie, alebo jesť zdravšie, skúste si spraviť cesto z karfiolu. Toto karfiolové pizza cesto môžete obhádzať hocičím a užiť si o trošku ľahšiu a zdravšiu pizzu. Dobrú chuť.
sweet chilly ribs
Pikantné pečené rebierka
Autor: ,
Ultra jednoduché a deluxe chutné pečené teľacie rebierka s chilly a medom.
rajcinova kapusta
Paradajková kapusta
Autor: ,
Toto jedlo som ako dieťa milovala. Neviem prečo sa vytratilo z nášho jedálnička. Rýchle, lacné a chutné. Vyskúšajte!
Szegedínska kapusta
Segedínsky guláš
Autor: ,
Pôvodne maďarská špecialita, ktorá sa veľmi dobre uchytila aj v slovenských domácnostiach.
Pečený pstruh
Autor: ,
Jednoduchý recept na prípravu lahodného pečeného pstruha. Mäsko zo pstruha je oproti bravčovému, či hovädziemu naozaj skvelá, diétna alternatíva.
Sushi
Autor: ,
Sushi milujem, verím, že receptom na domácu prípravu poteším vás aj vaše peňaženky. Vyrobila som 3 rôzne druhy, dokopy 48 kúskov za 6,5 eura.
Kapustové strapačky
Autor: ,
Výborné zimné jedlo. Tento recept nemá presnú receptúru, len sa mi zacnelo za slovenskou klasikou, ktorú som doma neviem prečo, prestala variť. Jedlo je jednoduché a chutné, určite to zvládnete aj od oka. Pre istotu píšem približné gramáže použitých surovín.

Stránky