Nachádzate sa tu

Hlavné jedlá

Srdce každého jedálnička a jadro nášho kulinárskeho príbehu. Od steakov cez guláše, pečené a dusené mäská, až po vegetariánske či vegánske dobroty.

Domáce lokše s kačacou plnkou
Autor: ,
Spraviť domáce lokše chce veľa času a nervov, ale výsledok stojí za to.
Zdravá pizza (karfiolové cesto)
Autor: ,
Pizzu má rád skoro každý. Klasické pizza cesto však nie je zrovna vysoko v rebríčku zdravého stravovania. Ak snažíte ušetriť kalórie, alebo jesť zdravšie, skúste si spraviť cesto z karfiolu. Toto karfiolové pizza cesto môžete obhádzať hocičím a užiť si o trošku ľahšiu a zdravšiu pizzu. Dobrú chuť.
sweet chilly ribs
Pikantné pečené rebierka
Autor: ,
Ultra jednoduché a deluxe chutné pečené teľacie rebierka s chilly a medom.
rajcinova kapusta
Paradajková kapusta
Autor: ,
Toto jedlo som ako dieťa milovala. Neviem prečo sa vytratilo z nášho jedálnička. Rýchle, lacné a chutné. Vyskúšajte!
Szegedínska kapusta
Segedínsky guláš
Autor: ,
Pôvodne maďarská špecialita, ktorá sa veľmi dobre uchytila aj v slovenských domácnostiach.
Pečený pstruh
Autor: ,
Jednoduchý recept na prípravu lahodného pečeného pstruha. Mäsko zo pstruha je oproti bravčovému, či hovädziemu naozaj skvelá, diétna alternatíva.
Sushi
Autor: ,
Sushi milujem, verím, že receptom na domácu prípravu poteším vás aj vaše peňaženky. Vyrobila som 3 rôzne druhy, dokopy 48 kúskov za 6,5 eura.
Kapustové strapačky
Autor: ,
Výborné zimné jedlo. Tento recept nemá presnú receptúru, len sa mi zacnelo za slovenskou klasikou, ktorú som doma neviem prečo, prestala variť. Jedlo je jednoduché a chutné, určite to zvládnete aj od oka. Pre istotu píšem približné gramáže použitých surovín.
Pancakes - palacinky na americký spôsob
Autor: ,
V severnej amerike je táto obdoba palacinky obľúbená hlavne ako raňajková záležitosť. Porovnávať americké pancakes so slovenskými palacinkami by však nebolo úplne fér, pretože aj napriek tomu že sa na ne podobajú, chutia a servírujú sa celkom inak. Americký pancake je hrubší, nadýchanejší, menej sladký a v priemere menší. Obvykle sa servíruje tak, že sa viacero kúskov naskladá na seba, posype drobným ovocím a zaleje javorovým sirupom.
Baklažánovo-cukinová pomazánka
Autor: ,
Ideálna studena večera...

Stránky