Nachádzate sa tu

Drinky

Čas na vytvorenie atmosféry, alebo prebudenie ducha zábavy? Mojito, Bloody Mary, Sex on the Beach... Teplé aj studené, alkoholické aj nealkoholické nápoje sú namiešané práve tu.

Tequilla Sunrise
Autor: ,
Efektný sladký drink, vhodný skôr na letné dovolenky alebo na plážovú pohodu,. Na prípravu potrebujeme tequillu, pomarančový džús a grenadínový sirup. Názov (tequillový vychod slnka) dostal podľa vizuálneho efektu, ktorý vytvoríme postupným dolievaním grenadínového sirupu.
B-52
Autor: ,
Esteticky aj chuťovo veľmi zaujímavý "panák" z kávového likéru, baileys a tvrdého alkoholu. Často krát sa podáva zapálený. Pozor: je to riadna "šleha"!
Cuba Libre
Autor: ,
Notoricky známa, jednoduchá a výborná klasika z rumu, koly a limetovej šťavy. Drink [kuba libre] údajne vznikol na Kube okolo roku 1900, v dobách keď Kuba bojovala o nezávislosť a v dobách keď na Kubu dorazila prvá kola.
Piña colada
Autor: ,
Piňa koláda je tropický, osviežujúci longdrink z rumu, ananásového džúsu a kokosového mlieka. Pri sa na pár okamžikov prenesiete na karibské pláže.
Mai-Tai
Autor: ,
Silný longdrink z rumov, pomarančového likéru, mandľového sirupu a limetovej šťavy.
Bacardi
Autor: ,
Drink s problematickým názvom. Keď si ho objednáte v podniku, pravdepodobnete dostanete klasického "panáka". Do drinkovej verzie však okrem alkoholu s rovnakým názvom pridáme aj limetovú šťavu a grenadínový sirup. Skoro sa nebojím garantovať, že ak máte radi Bacardi rum, tento drink vám bude chutiť. Čestné slovo!
Screwdriver alebo "šroubovák", či "šrobovák"
Autor: ,
V našich končinách nazývaný "šrobovák", alebo "šroubovák", v zahraničí ho dostanete pod názvom screwdriver [skrúdrajver]. Spisovne by sme ho mali nazýavať skrutkovač. Názvy sú však len formalita a celý tento popis má zakryť fakt, že sa jedná o obyčajnú vodku s džúsom.
Caipiroska
Autor: ,
Jednoduchý, osviežujúci a efektný drink z vodky, limety a trstinového cukru. Ingrediencie sú natoľko jednoduché, že ich pravdepodobne máte doma práve teraz.
Margarita
Autor: ,
Jednoduchý osviežujúci nápoj, ktorý sa robí v nespočetných ochutených, či "frozen" variantoch. Na prípravu budeme potrebovať tequillu, pomarančový likér a šťavu z limety.
Long Island Iced Tea
Autor: ,
Nenechajte sa oklamať názvom. Tento long drink nemá s ľadovým čajom, okrem ľadu, nič spoločné. Pri všetkej tej vodke, tequille, rume, pomarančovom likéri a gine v ňom dokonca bude obtiažne nájsť aj nealkoholickú zložku. Na obsah alkoholu sa však až nebezpečne ľahko pije.

Stránky