Nachádzate sa tu

Vegetarián

Chybová správa

Warning: ini_set(): A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/forge/mls.sk/public/includes/bootstrap.inc).

Kompromis medzi vegánmi a mäsožravcami. Vegetariáni nejedia mäso, no nemajú problém so živočíšnymi potravinami ako sú mlieko, syry, med alebo vajcia.

Šalát s tofu a hlivou ustricovou
Autor: ,
V spolupráci s www.schudneme.sk Vám tentokrát prinášame recept na šalát s tofu a hlivou.
Rajčinová polievka
Autor: ,
Čerstvá a rýchla paradajková polievka na ktorú treba iba zopár základných surovín. Nekompromisná chuť aj napriek tomu, že je plná samých zdravých ingrediencií.
domaci syr
Domáci syr
Autor: ,
Pečiete si doma chlebík? Vyskúšajte si k nemu spraviť chutný domáci syr (ale dobrý bude aj na kúpenom chlebe)
hokkaido polievka
Polievka z tekvice Hokkaido
Autor: ,
Jasne oranžové Hokkaido obsahuje veľa betakaroténu. Tekvica je tiež bohatá na vitamíny, telo si vytvorí potrebné A, získa C, E, vitamíny skupiny B a je nabitá draslíkom, fosforom, horčíkom, vápnikom a železom. Vďaka obsahu sacharidov je vhodná pre diabetikov.
Hustý šampiónový krém s kokosovým mliekom
Autor: ,
Výdatná polievka, ktorou nepohrdnú ani tí, ktorí sa trápia delenou stravou. Má plnú hubovú, krémová chuť aj bez použitia mlieka, či smotany.
PITA chlieb
Arabský (PITA) chlieb
Autor: ,
Pita chlieb, je placka z chlebového cesta, vo vnútri dutá. Domáci ju plnia nakrájanou zeleninkou, s hummusom, baklažánovou nátierkou, falafelom, ale dá sa do neho naložiť gyros, alebo čokoľvek, na čo máte chuť. Chlebík stačí rozpoliť a môžete plniť.
Hummus - cícerová nátierka
Autor: ,
Toto jedlo môžete poznať z dovoleniek v arabských krajinách, ale nájdete ho aj v židovskej kuchyni. Má nevábne znejúci názov, ale o to úžasnejšiu plnú chuť.
Zdravý MLS - orechy, ovocie a semiačka na spôsob granoly
Autor: ,
zdravá pochúťka bez múky, lepku, cukru, vajíčok... Len samé zdravé a chutné dobrotky.
Chlieb bez múky
Autor: ,
Delená strava vylučuje kombináciu sacharidov a bielkovín a mne osobne pri bielkovinách chýbalo niečo na prikusovanie. Tak som si pomohla aspoň takto. Chlebík neobsahuje ani gram múky a pri pečení voní fantasticky. Viem, že zachutí aj nedietárom ,o)
Domáci medovník
Medovník
Autor: ,
Medovník nemá veľmi dobrú povesť, všade len poúvame, aký je komplikovaný a zdĺhavý. Za seba však hovorím, že aj napriek vynaloženému času tento koláčik budete chcieť urobiť znova :) A len varujem - návšteva vám neuverí, že nie je kupovaný :)

Stránky